SAILORS LIVE

LA GRACE 

La Grace je replika historické lodi z druhé poloviny 18. století, se kterou brázdíme vody moří a oceánů. Naším cílem je vzkříšení české námořní historie. Všem zájemcům chceme umožnit plavbu na historické lodi spojenou s výukou námořního řemesla a jeho hrdých tradic.

SINGA, Petr Ondráček

Zprávy o jedinečné plavbě Petra Ondráčka. Pokus o překonání světového rekordu v solové plavbě kolem světa bez zastávky na vlastnoručně postavené plachetnici s/y SINGA o délce 8,5 m (28 ft). Vyplul v září 2011 a po devíti měsících osamnělé plavby byl nucen kuli silným bouřím, které Singu několikrát převrátili, zakončit svou cestu po dosažení antipodu, v Auckladnu na Novém Zélandu. Petr byl nucen SIngu zanechat v Aucklandu a sám se vrátil v roce 2012 do Čech. Nyní o své cestě píše knihu a uvažuje o dokončení cesty, i když již mimo rekordní pokus.

JANNA, Jana Benešová a Petr Šimon

Setkali se jako studenti čínské filologie na Palackého univerzitě v Olomouci. Odjeli spolu na Tchaj–wan a jako stipendisté doktorandského studia měli akademickou budoucnost jistou. Ale pak zasáhlo moře a začalo psát vlastní příběh jejich života…

SAYONARA, Jaroslav Bernt

S/Y Sayonara se svým kapitánem, Jaroslavem Berntem, vyplula na cestu kolem světa v polovině května 2010 ze Stralsundu a dosud je na cestě. Saynoara je dřevěný gaflový keč z roku 1940, postavená ve Štětíně jako rybářská loď. Kapitán Bernt jí zakoupil v roce 2009 a po nezbytných úpravách vyplul kolem globu. Dnes. v roce 2013 je na dosah cíle své cesty.

ALYA II, Martin Doleček

martin dolecek profilovkaPoté, co na vlastnoručně postaveném katamaránu Elis II obeplul část Evropy a Středozemního moře, vyplul v roce 2010 Martin Doleček s amatérsky postavenou, 26 stop dlouhou plachetnicí Alya II   přes Atlantik a zpátky. Po úspěšném završení plavby věnoval tři roky přípravám, aby roku 2013 vyplul sám s Alyí na cestu kolem světa.

BANÁNOVÝ TÝM, Lucie a Jaroslav Forštovi

Deníky takových obyčejných plaveb po Chorvatsku, Řecku, Itálii a také po mořích severní Evropy.

Reklamy

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: