LA GRACE NEWS

6.8.2013

Konečně. Zase budeme brázdit širá moře a zase šplhat v lanoví!

Dnes 6.8.2013 ve 13:08 byla La Grace znovu spuštěna na vodu.

Josef Dvorský: “Když jsem ji viděl umírat v Marbele, bylo mi jako bych ztrácel někoho z rodiny. Teď mám pocit zmrtvýchvstání!

LG_jde_na_vodu_5

5.8.2013

Tak loď má všechny čnělky a už má i košová ráhna. Většina našich věci je už na palubě. Děláme ještě na zodiaku. Dnes v 10.hod.proběhnou závěrečná jednání a pak už doufám do vody!

Pepa

16.7.2013

Uklízíme na čisto loď a stěhujeme se s práci na palubu a do stěžňů a s věcmi do lodě. Od soboty už budem bydlet všichni na lodi! Už se moc těším!

Z práci dnes jen namátkově: Holky (a máme tu už tři) dělali finální druhé nátěry voslem na detailech, Honza se rozhodl vyvrtat díry pro závitové týče na místech, kde to Salvador neudělal, protože si myslí, že už to stačí. My to ale chcem udělat dobře a tak neznámé kompromis! Petr dlaždičkuje kuchyň, Boris s Milanem mění brámovy koš, Jindra (staro/nový člen teamu) krom toho, že měl letecký den (snažil se totiž zjistit jakou rychlosti dokáže proletět jeho tělo z horní paluby na dolní palubu) dodělal palubový stůl nad záchrannými ostrovy. P.S. Vůbec nic se mu nestalo, což opravdu nechápeme 😀

Atd…..

Jde to od ruky. Zítra je svátek, takže my máme konečně neděli! .-)

15.7.2013

Z minulých, již zavedených pracovních sobot se tentokrát staly celé pracovní víkendy, takže jsem tak vyřízeny, že si jdu lehnout – abych mohl jít zítra pro změnu do loděnice – doboru noc! Je ale jasné, že to tak opravdu nejde! 😦

S pozdravem Pepa

12.7.2013

Přestože je pátek, my jdem do práce i celý víkend – finisujem! Mám tu skvěle a šikovně kluky a holky, tak to bude hráčka. Truhlařina je u konce. Přes víkend prý dodělají i dlaždice, takže pak dokončíme hajzliky, lana, nátěry venku a jedem……

Víc se mi to nechce popisovat, spíš vám to vyfotím – loď je krásnější než kdy byla!!!!

S pozdravem Pepa

11.7.2013

Právě jsem se vrátil z letiště. Stejně jako Judita, tak nás opustil dnes i Jirka a s ním i jeho drahá fréza 😦 Všichni tři tu udělali fůru práce a tak jim poprávu patří nejen můj dík. Zároveň se těším i na společnou plavbu nejen s nimi ale všemi do tu nechali kus dobře práce a určitě i svého srdce!

Jinak Jak jsem slíbil zítra (možná s nějakou rezervičkou-v pátek) končíme s truhlařinou a po neděli jdem na lana, barvy a úklidy.

S pozdravem že Španělska Pepa

8.7.2013

Zpráva dne i týdne:

Sobotní práce se vyplatila.
– Nádrže jsou na svých místech což mě i Míla obzvláště těší a už jsou vyčištěné a natřené za což patří velký díky našemu novému členovi teamu – Hendrichovi ze Slovenska. Mimochodem přijel hned jak se o nás dozvěděl, což bylo cca před týdnem 🙂
Trochu jsme si na sebe úsilí bič tím, že jsme po arabech převářeli napouštěcí hrdla, které samozřejmě vycházeli pod nosné trámy a tak se nádrže kdysi museli dávat jen tak aby vyšli. Teď jsou na těch správných místech a mezi nimi vyšlo více místa pro další zátěž a další nosné sloupy.

– Dále stavíme poslední dvě kajuty na lodi – to jsou poslední truhlářské práce. Největší dřina byla vyrovnat podlahu pod nimi do roviny. Pod K2 byl dolík a pod K1 cca 5cm hrb.
– Boris dokončil broušení a tmelení obou stěžňů a kdyby mu před koncem nedošla barva, tak je i oba natřel.
– Samostatnou prací byly ploty pod oběma schodišti. Tady vzniklo Jirkovo umělecké dílo, které nemá obdoby a raději vám je vyfotím a nebudu komentovat.
– Monika natřela všechny dvířka skříněk voskem a Vojta je pověsil a seřídil.
– Taky už má loď pověšené všechny okna, včetně těch bočních v horní části. Věřím, že teď už tam nepoteče.
Salvator dokončil uzavření trupu a šel někam slavit! 😀
– je toho ještě hodně co jsme tento týden udělali, ale kdo si to má všechno pamatovat. Důležité je ze čas odplutí se nezadržitelně blíží a my se už nemůžeme dočkat…….

Dnes máme všichni volno, ale neděli budem trávit tradičně. Pozdní vstávaní, odchod na trh a hledání čehokoliv bez čeho se pirát ani jeho loď neobejde. Odpoledne jdem do pevnosti s expozicí zbraní a pak konečné k moři. Jsou krásné, velké vlny a tak si to asi nikdo nenechá ujít.
Díky všem, co nám drží palce i všem co tu pracují aby loď byla ještě krásnější než kdykoliv předtím…..
S pozdravem Pepa

9.6.2013

Ahoja, dostal sem se zasej po čase k temu kompjuteru a toš zaséj něco:

Za uplynulů dobu sa nám povédlo několik povedených kůsků:

Z Borisa sa stál Mistr OLOVO. Šak ho zehnal 12 tun, pak ho aj roztavíl do úhledných kostek, a aby teho nebylo málo, tak do zbytka mlátí těžků paliců a rozbíjá atómy olova na zlato – né to je sranda z filma. On to mlátí do pjeknějších tvarů aby to v tem kýlu aj dobře vypadalo. No šak mu v tem pomáhala Inka a aj Pepa sa do teho půšťál no a včíl už tam teho je, že by sa z teho daly ulét gule na obléhání Stalingradu.

Eliška už si automaticky ze skleničků připíjá na OLOVO, nevim jak to pochopíjů babičky doma.

Vojta sa statečně poprál s kredencem v kuchyni a už tam aj šuplíky jezdíjů v drážkách jak pendolíno mezi Prahů a Ostravů. Šak aj Polrajch by čučál jaká kuchyňa može byt u piráta na lodi.

Milan furt hudruje, ale udělál hajzl jak z módního žurnála naproti kuchyně a fčíl sa tam vlezů aj chlab z robů a možů tam dělat všelico, třeba aj naráz jeden sedět na mise a druhý si čistit zuby kefů.

No a kromě teho tady ještě Milan drží nad vodou místní pivovarnický průmysl, šak až odjede zmenší sa jim odběr na polovicu 🙂

Pepa sa hrál v K3 a udělál tam hotovů tělocvičnu – šak tam dojdu a tam stojíjů bradla. Tož čučál sem na to fest lebo vím, že Pepa néni gymnasta. No ale vysvětlíl to že to budů regále na flaše a tak něco. Toš ulevilo sa mi nebo s tů gymnastiků su taky na štíru a nedaj bože, že by někdo chťél, abych na tem cvičíl.

Já sem sa pustíl do nejakého nábytka, aby bylo kam cpat věci a toš dělám police a almary, no a na nákupy mňa vysílajů, že sa s týma španělama najlepší domluvím. No co by zme si nerozuměli, šak když aj s kunovjákem člověk mluví, španělák ho nepřekvapí.

No Honza sa číníl ve strojovně a valí tam regále na baterky a vercajk, hajzle a vodu a nádrže zapojuje, a už aj nejaké čerpadla a batérky mu tam dali, tož má druhého ježíška, šak jak v raketoplánu to tam vypadá, enom zapálit motory.

Maruška nám natírá almary bílů barvů vevnitřku, aby aj chlap ve skříni občas neco našél. No a taky uklízá ten bordel který my neustále tvoříme. Šak kdyby jí nebylo, už zme tam zasypaní pilinama a odřezkama jak zapadlí vlastenci.

No a Věrka moja zlatá nám dělá v baráku zázemí, že tu fšichni tlůstneme jak svině před zabíjačků a mosíme přešívat knoflíky na gaťách.

No a Zůza už začla lozit a už si aj stůpá a tož to je peklo.

No a minulý týdeň zme v sobotu zdolali La Conču – toš to je ten špičatý kopec nad Marbelů, co zme na ňho čučali co deň, když zme na pláži hlídali potopenů loď.

No a to je fšechno toš HASTA LUÉGO

Důle fotogalérija:

28.5.2013

Zpráva dne:

 • Ve třech chlapech (já, Boris a Inka :-D) jsme nanosili a upevnili první 2tuny olova do trupu lodi.
 •  Roste nám kuchyň jako z vody. Bude to fakt paráda – sice zaznamená nějaké změny (což mi kuchaři zakázali), ale k lepšímu.
 • Salvador si dnes přišel stěžovat, že jsem si na něj včera stěžoval, ale na druhou stranu dnes udělal práci, kterou jindy neudělá za týden. Zítra dostane flašku Bechera a pokud bude dělat takhle, udělám z něj klidně alkoholika 🙂
 • Elektrikáři mi řekli, že do dvou týdnu jsou hotový i se zaškolením a předáním.
 • Petr nás dnes bravurně zásoboval, takže máme všichni z čeho dělat a odsejpa to.
 • Milan se pustil do záchodu ve střední části, takže se nedodělaná část lodi zúžila na prostor poloviny středního podpalubí.
 • Jirka dělá na podlaze ve strojovně a Honza dělal skříň na náhradní díly ve strojovně.

Prostě den jak má být!!!!!

Olovo jako budoucí balast.

Olovo jako budoucí balast.

Škoda jen že Christyna zítra odjíždí – bude nám tu fakt chybět 😦 Doufám, že se ještě vrátí, bez tlumočníka jsem v ……..

S pozdravem že Španělska zdraví

Pepa a spol.

19.5.2013

Toš týdeň sa s týdněm zešél a je tu další zpráva z lodě:

V pondělí zme došli do loděnice s velkým očekáváním, co sa bude dět. V nedělu zme totiž psali tů elektronicků poštů temu banditovi co nás chce oškubat , (co má opravovat loď) že nechceme jeho španělský generátor, ale našého fišerovic pandíka. No nedělo sa nic. Přifrčali motormajstři a začli z montážů teho jejich bazmeku. Toš uvidíme estli a jak bude fachčit.

Salvatore si furt dlabe žlábek v kýlu, ale aj nejaké závitovky přidál toš dobré. Ale ve středu měli v Estepóně půť toš do konca týdňa zme ho už neviděli. Ekektrofachmani taky valíjů jak to ide a skorem tam bude kabelů víc jak v bójingu. Ale lakýrníci začli už s černů barvů, toš blyští sa to jak nová rakva, radost si tam lehnůt.

No ale fčilkaj my. Kůpelky vzadku už sů vykachličkované, enom podlaha zbývá. Vpředku jakbysmet, enom eště přejet spárovačků tam aj zpátky. Strojovna už sa nemože dočkat motóra jak je nachystaná a už je tam daná aj tá převodovka, a aj tá tyčka co z ní vede dozadku jak je na ní tá vrtula.

Pepa kapitán si tuní svoju komoru, šak už to aj bude mět. Vojta tu udělál všecky dekle na palubní bedny a aj policu ze zakrytím trubky v chodbě. A taky už udělál novů podlahu v kuchyni z překližky, aby sa na to mohla dat mozaika jak v kůpelkách. Co sa mě moc líbí sů nátěry ve skříňkách je to bílé a aj je tam vidět – uplně sa to v nich rozsvítilo jak gdyby tam někdo rožl.

Boris opravíl schody venku na palubě a už sa z něho pomalu stává stolář – už aj kulaté lišty vyřezává. Zítra začne s intarzijama. Milan má komplet natřený přední stěžeň aj ze fšeckýma týma košama a kladkama. Zadní paluba je komplet hotová a aj přední a už zme začli aj s tů střední. Ve štvrtek dovézli ty pokrůcané plechy na olovo do trupu, toš snáď sa s tým nejak popasujeme. V sobotu hnedkaj za úsvitu zme sa zašili na tavící plácek u dálnice a bleskurychle, aby nás nikdo neviďél, zme utavili další kostky z olova. Nikdo nás nenačapal toš příští víkend znova.

No a v nedělu zme španěla na trhu ukecali na dobrů cenu na bečky na kvas. Pepa mele něco o popelnicách na palubě, ale gdo by nevěďél na co sů bečky. Toš to dá rozum že na slivovicu.

Toš hasta luégo já

8.5.2013

Jen krátce, nejde sa nepodělit. O víkendu přifrčeli štyry truhláři a stavitelé dřevostaveb aj s vercajkem a vletěli do práce takovým fofrem, že to se mnů málem seklo, když sem viděl co za dva dny udělali.

Když přijeli, machrovali, že do pátku bude aj kuchyňa a toš to sem je bral s velků rezervů. Ale fčíl jim aj věřím. Majů hotové nosné konstrukce ve střední části, srovnali podlahu a zrepasovali futra a udělali palubkové příčky a teď makajů na podážkách, toš aj věřím že až tam fčíl dojedu tak už na ních budů tancovat s pilama a kladivama. Včéra sem im musel kůpit nejaké červené a dneskaj to bude to samé. Fakt klobůk dolů sú to fakt machři jak sviňa.

Truhlářské superkomando.

Truhlářské superkomando.

4.5.2013

Ahoj

Toš dneskaj byl zasej jednůc docela úspěšný deň. Toš teda kromě téj veseléj příhody s Antóniem, který sa rožčilovál, že prej sa ptáme za jeho zádama co koštuje ten bazmek co mu říká generátor a co nám chce za velký peníz nacpat do lodě. Toš chce nás okrast o tem žádná.

No ale ináč všichni valíjů co možů. Ve středu býl svátek a toš zme grilovali flákoty z argentýnskéj kravy na španělskéj pláži a aj zme něco vypili a kůpali sa v móři – má 19 stupńů celziusových a s plusků.

Salvatore furt něco šrubuje a šteluje v kýlu a ze žebrama, Elektromajstři tahajů káble sem a tam a nekteré kajuty už majů komplet hotové a aj klakson na slůpu už trůbil – zkůšali to tak dlůho až začali trůbit aj ostaní lodě. Asi sa jim ten rachot zalíbíl.

Natěrači furt neco kytujů a brůsíjů ale zatím furt enom šedů barvů jak na špinavého potkána.

Z našich kluků – šikovných stolářů sa přes noc stali opičáci a šplhajů po tých klackách nahoře a sukujů tam nejaké špagáty. Důfám, že sa tam nezasukujů. Ale už majů hotový ten šikmý klacek vepředu a aj natřenů tů robku co tam zevluje na špici. A prej aj ten nejvyšší klacek vepředku – brámový klacek. A boris už aj začal něco dělat s tým druhým nejvyšším klackem vzadku. Eště to nestihnul – a na to si dajte po štamprli – dovézli mu 1,8 tuny olova nachystaného už mezi žebra do lodě. Šak na kýl zme pili každý deň a fčíl tam už je. A to samé děláme teďkaj s olovem a ejhle první vlaštovka je tu a má 1,7 tuny.

No a my dole už fakt finišujeme s interiérama a aj s palubama. Přední a zadní paluba už je skoro hotová a chybí nám střední. V interiéroch už aj nejaké podlahy sů natřené a dvérka ve sříňách osázené.

Dneskáj přilétli čtyři truhláři a toš držte palce aby zme to příští týdeň pořádně roztočili v salónu kuchyni esli pánbůh dá toš aj obkladač v kůpelnách něco udělá.

A bocmani už si tabulku dělajú taky aby mohli machrovat co už vymodřali.

Eště vyhecovat strojovnu 🙂

Toš hasta luégo

Petr

Oprava takeláže v květnu 2013.

Oprava takeláže v květnu 2013.

28.4.2013

Ahoj, minulý týden jsme skoro dokončili zadní část lodi, je tam vše vybroušeno a natřeno. Chybí nám dodělat poličky nad postele (vymyslet jak je dát abychom skryli elektriku), dodělat ty postele se skříní v kapitánské, osadit dvířka skříněk a dodělat koupelny. V přední části zbývá dodělat koupelny a osadit police a dvířka skříněk.

Ve střední části máme hotové stropy – vybroušené a natřené a teď nás čeká vyndat a vyčistit nádrže a prostory pod nimi a osadit tam olovo. Pak budeme vědět co s podlahami a sloupky vevnitř. Jakmile budou jasné podlahy a sloupky budeme dělat kuchyň, koupelnu, sklad a pak i ty dvě kajuty a salon.

Paluba je přední hotová a dvakrát natřená olejem, zadní paluba je vybroušená a způlky zrepasované spáry – tady doufám v brzské dodání druhé pájky – jde to pomalu a kvůli tomu nemůžeme pokračovat na střední palubě. Jinak palubní nástavby, zábradlí a světlíky jsou částečně vybroušeny a španělé by měli natřít barvy, my bychom měli namořit, natřít olejem a pak i voskem ty hnědé části.

Příští týden začne skupina lidí dělat takeláž.

Čau Petr

22.4.2013

ZPRÁVA KAPITÁNA

Znáte to: „Mám dobrou i špatnou zprávu, kterou chcete slyšet dřív?“

Smutná zpráva:

1. Přestože nás Španěle stále přesvědčují, že loď stihnou opravit do konce dubna (což je již opravny termín), máme pocit,že to není v jejich silách. Z tohoto důvodu posouváme termín odplutí La Grace na 10.5.2013. Pokud se jim nepodaří dodržet ani tento termín, naše loď se nebude moci zúčastnit „Pirátského festivalu v jižní Francii“ 😦

Dobrá zpráva:

2. Z důvodu možného zkrácení sezóny ve středomoří, ale hlavně z důvodu podzimního natáčení historického filmu na palubě LG i účasti naší lodě na Napoleonských slavnostech věnovaným 200.výročí připlutí tohoto Francouzského vojevůdce na ostrov Elba v květnu 2014, jsem dnes zrušil zimní plavby 2013/14 v Karibském moři. Pro loď jsou to velmi důležité akce a tak se omlouvám všem případným zájemcům o plavbu v tropech 😦

Na novém rozpisu plaveb 2013/2014 právě pracuji.

Loď v Soto Grande v dubnu 2013

Další foto z dubnových prací najdete zde: http://panak-berounka.rajce.idnes.cz/La_Grace_v_Soto_Grande_15._-_21._4._2013/

5.4.2013

toš týdeň minůl jak splašená voda a tak zaséj neco napíšu co zme to tu vyváďali.

Minulů středu sa António dušovál, že v pondělí, nejhůř v úterý bude kýl na lodi a že v pondělí bude schůza ze všeckýma co na tom korábu fachčíjů (My, Salvatore – kýlař, Pako – elektomajstr. Motoráři a aj Antonio) a domluvíme další postup aj s koordinaců prací a termínama.

No šak v pondělí zme sa potkali, ale proběhlo to tak bleskurychle a bez zápisu, že si to už asi nikdo nepamatuje. Na té pondělní schůzi sa termín osazení kýla nejak posunůl na pátek. No to nám až tak nevadilo, protože Salvatore rezignoval a povidál, že 4 lidi možů opatrně dělat na lodi. To asi proto, že sme mu slíbili, že dva od nás budů brůsit co majů dělat oni (zábradlí a bortlajsnu).

To si vzali na paškál Adam a Marek – nová posila od indiánů z Ekvádora – studuje u nich na šamana a v noci sa v potoku kůpe s anakondů – teda v tom Ekvádoře, tady také hady nepěstujem.

Velký Jirka sa vrhnul s bombů a hořákem na palubu a zadělával mezery mezi palubkama, aby nám netéklo stropem do lodi. Daří sa mu to na výbornů, protože tam, gde to spravovál, neteče nic. Bohužel nám v sobotu odlétá, tak to dneskaj předál Jirkovi – termitovi – tak mu tady povídáme protože zí (sežere) šecko, co uvidí a chudý je jak lunt (šak mu to závidíme).

Jirka – termit – tento týdeň už donatíral příďový sklad a aj kotevnu by dokončíl, kdyby ve štvrtek a pátek nechcalo.

Eva ze Štatlu jak dojela toš chytla štětku a už sa jí nepustila. Natřela celů kadetsků kajutu mořidlama a voskama, že aj ten mlaďoch elektromajstr ze španěl čučál jak péro z dyvanu. Toš čučali zme všeci – vypadá to špicovně.

Honza si nejak oblíbil raketový dizajn a buduje dole raketoplánovů kabinu. Ve strojovně čistí, natírá a mezi trámy láduje izolaci a na to špendlí tu stříbrnů fóliju, co mu kůpil Pepa a přivézli kluci zamotanů do rakety na střeše pasáta. Prý bude chtět ještě rolu, jak sa mu to lůbí. No eště zrcadlovů kulu do stropu a može tam aj diskotéky pořádat.

Pepa – náš elektromajstr lustruje pořád ty španěláky z drátama a dováďá je k nepříčetnosti a eště aj lecos k tomu spraví a vršek budníku před kotevnů k tomu spravuje.

Boris zháňá olovo a eště aj brůsí a lakuje a moří, enom škoda, že nemá štyry ruky, aby to mohl dělat zaráz.

Milan dodělál stoly, pak rozbůrál hajzl v kapitánskéj a už sa vrhnůl na postele, no má toho požehnaně, protože ukázal velké stolářské schopnosti a toš je na roztrhání.

Petr španělský sháňá, co je potřeba a tlumočí a už aj do lištování dvérek sa pustíl a příští týdeň snad aj kůpelny obloží.

No já sem furt létal po nákupoch a nevím po kerých čertoch, ale dneskáj sem si aj konečně flexů pár trámů zabrúsil a spravíl si náladu.

Estli sa nemožete dopočítat tych štyroch co nám povolili byt na lodi, tak to ani nezkůšajte – byli zme tam všeci, lebo už na ně serem, jak na placatý kameň.

Salvator za celý týdeň vyvrtál do kýlu !!!!!!!!!čtyry!!!!!!!!!!! ďůry a inak nic. Ve štvrtek aj pátek sice chcalo a tak tam nebyla ani noha, ale v pondělí až středu bylo hezky a posun žádný, kýl leží furt stejně. Toš už tak akorát NASRAT, jak sa povidá mezi nama potápjačama. Už si budeme na lodi dělat, co chceme Salvatore Nesalvatore.

Tož rozohníl sem sa a aj nejaké neslušné slovo napsál , tož za to sa omlůvám ale ináč to nejde lebo su na ně nasraný jak sviňa.

Ale zaséj aspoň doma to Věrka hasí mohutnýma dávkama jídla. Dneskáj tomu dala korunu v podobě: Polívka špenátová s česnekem a smetanů, špagety s tuňákem, nejaké opečené maso v marinádě s pečenýma zemákama a tatarků, pak aj dva druhy krevet a tento kulinářský konzert zakončila jahodovým koktejlem. Toš všeci zme sa přecpali jak na hodách a skoro všeci už aj vytuhli.

Tož to už je fakt všecko.

Hasta luégo já

1.4.2013

Ahoj,

už ně chodily netrpělivé dotazy, co sa děje, tak sem přidám něco do placu:

Minulý i tento týden nás Salvatore furt drží mimo loď, což pro nás není zcela optimální. Nu což, zatím bylo co dělat, takže jsme situaci nehrotili. Opak nastal koncem tohoto týdne, ale popořadě:

V pátek odjeli Milan, Dalibor a Richard a v neděli Michal, Petr a Vlastik. Všem těmto borcům díky, udělali jste velký kus práce a bylo s váma aj kus srandy.

V neděli jsme si s Borisem a Adamem zaběhli v Gibraltaru půlmaraton. Mysleli jsme, že to bude velká akce a že tam uděláme LG nějakou reklamu, případně seženeme nějaké kontakty na sponzory a olovo. Bylo to ale jinak – lidí tam bylo pár, a aspoň já jsem byl rád, že stále žiju, a na nějaké shánění kontaktů nedošlo.

V nedělu v noci pak přijela Eva a Jirka, ale jako již tradičně – po příjezdu je skolila nějká viróza. Holt teplo a čistý vzduch je potřeba dávkovat postupně. Nicméně v pondělí jsme plni optimismu, sice ve slabší sestavě, nastoupili do práce. Tak jako minulý týden jsme pokračovali v broušení, moření a voskování všech částí lodi, které bylo možné demontovat.

Ve středu už bylo jasné, že nám práce ubývá a bude nutné se stůj co stůj dostat na loď. Proto jsme se sešli s Antoniem Manzou – to je člověk, který řídí veškeré opravy na LG a dohodli se (nebylo to až tak v pohodě), že v pondělí nebo úterý tam bude kýl a jdeme na loď (oznámili jsme mu, že tam jdeme, i když tam kýl nebude a on nám to podepsal). Tvrdil nám, že Salvatore a jeho lidi budou pracovat i přes svátky (tady jsou velikonoční svátky s volnem čtvrtek až neděle). Včera jsme to byli v loděnici kontrolovat, aby nás viděli, že to myslíme vážně, a fakt tam byli – Salvatotre i natěrači. V pondělí máme schůzku všichni – Antonio, elektrikáři, Salvatore, motoráři a my a máme dát dohromady harmonogram prací. Pak budeme mít konečně jasno, kdo a kdy bude moci na lodi pracovat. Pokud to půjde tak, jak jsme se v pátek domlouvali, seženeme další bydlení a budeme čekat další posily z ČR.

Toť zatím vše, v pondělí nám držte palce, ať je to jak bylo domluveno.

Hasta Luego já

19.3.2013

Dobrý večer,

jak jsem již včera avizoval, pokusím se napsat soupis činností dní minulých spisovně.

První úspěch týdne byl, že se nám už daří vyjíždět o půl deváté. Logisticky složité je zejména provést v tomto počtu ranní hygienu (i když si hrajeme na piráty, nejsme prasata) a pak posnídat (tady už si servítky nebereme a prasaty se stáváme – kdo je pomalý má hlad). Máme tu teď k dispozici dvě auta, tak není třeba vyjíždět na směny.

Bohužel v loděnici je situace pořád stejná a to i dnes, když pršelo. Salvatore je značně nekompromisní a na lodi nás pracovat nenechá. Občas se sice někomu povede, pod záminkou vyzvednutí nějakého nástroje na lodi něco vytvořit, ale to jen velmi potichu a krátce, nežli je odhalen a z lodi vykázán. O vniknutí na loď byly už pokusy různé: někdo se pokouší potají, jiný soustavně servisuje Salvatorovi elektrické nářadí, a i becherovku jsme zkoušeli. Bohužel snaha marná, nepomohlo nic, ba ani smutné oko pirátovo.

Proto jsme se pustili do činností mimo dosah působiště Salvatora. Honza vyrábí rozvaděče, výfuky a další užitečné ozdoby naší lodi. My ostatní brousíme, zpevňujeme, renovujeme, tmelíme moříme a voskujeme různé části lodi, které bylo možné z lodi odnésti. Mimo jiné například dveře, schůdky, čela a rošty postelí, stoly atd.

Mohu vás s klidným svědomím ubezpečiti, že vše vypadá naprosto perfektně a ruku bude každému třeba useknouti, kdo by se jal monogram nebo srdce do nábytku vyrýti, nebo igelitovým ubrusem náš krásný stůl přikrýti.

No snaha byla ale néni to taká prdel a jak sa u nás praví “ prdel mosí byt aj gdyby tatu vješali “

Krásnou noc
Petr

A ještě blahopřání kapitánovi Pepovi k svátku – vlastně i všem Pepíkům.

15.3.2013
(update 19.3. o nové fotografie, co poslal Petr Tanner)

Ahoj,

včéra v noci nám dojeli další tři borci ke flexám. Nejak sa zdržali a jak zme čekali, toš zme aj vypili šecko víno co bylo v chalupě a vyhecovali zme to, že ráno vyjedeme dřív jak jindy.

A povédlo se. V devět zme už byli v loděnici. Na loď nás nepustili, toš zme sa rozkramovali po placi. Honza s růrama na vodu vyrábjal psí kuse a vypadalo to jak dílo od Knížaka, ale povidá tomu rozvaděče na vodu – toš pokrůcené trubky na překližce s baňkama a kohůtama.

Milan renovuje všecky stoly. Španělům zebral aj kus kýlu, že z teho vysochá nové rantle ke stolu (aby štamprle nepadaly dole, když sa to hůpe)

No prácu si zebral aj na barák, že to bude v hrncu napařovat a ohýbat – no starý Thonet by čučál.

Pražský Jirka renovovál čela postelí, aby sa z nich nepadalo. Jirka z Kojetína hrál Elišce na kytaru, ale to až večér, přes deň rovnal dřevo a tahal z něho hřebíky.

Pepa sa vkradl na loď a rozmontoval elektriku aby ty španělské elektromajstry zkontrolovál, estli majů dobré dráty a estli držíja v zásuvkách a lampách.

Richard, Dalibor, Vlastik, Pražský Petr a Michal brůsili dveři, rošty a gde co najdů o sto šest – pěkné to majů. Já s Borisem to po nich moříme a voskujeme, stejně jak nové dvérka do skříněk. Adamovi sa povédla diverzní činosť – vkradl sa na loď a dobrůsil tu kadetsků a aj ju vymétl a ukludíl, aby zme ju před víkendem mohli nastříknůt tým detergéntem proti chrobákom a plísňám – né že by tam lozili ale jak sa u nás povidá “ istota je kulomet „. Chtěli zme aby to vyschlo a v pondělí, aby sa to dalo voskovat, no hězdy nám nebyly nakloněné a tak to nevyšlo.

Toš to je asi všecko

Hasta luégo, Petr

Toš zatim největší grupa co tu gdy byla. No je nás jak cigánů – 16 v třípokojovém bytě, no ale zas jak zapneme všecek vercajk v loděnici, toš je to koncert radost sa podívat.

13.3.2013
tak zase něco do placu z jižních krajů:

O víkendu nám odjela bezvadná parta. Kluci a holko, moc díky, přijeďte zas. Nahradili je kluci, kteří přivezli autem spoustu materiálu i s rolí izolace na střeše – ta se osvědčila a Honza vyhrožuje, že chce ještě jednu. Takže kdo je tvrďák a vezme ji do letadla?

Jinak v pondělí jsme znovu nastoupili na loď a děláme tam všichni bez problému. Ono tady zase prší a tak se toho kolem lodi moc neděje – lépe řečeno není tam ani noha.

Kluci se v pondělí nemohli dočkat práce, tak do toho zase vletěli, jak čerti na hříšníka. Jirka se chopil oprav čel postelí, které byly hodně vachrlaté. Teď už se ani nehnou a drží jak luterán víru. Milan s Borisem pokračují v osazování dveří, dnes už to zvládal Milan sám (mám obavu, že zítra bude do druhé ruky chtět ještě flexu na broušení) a Boris dělal finalizaci kadetské a kvalita je to jak od švýcarského hodinářa. Po opravách čel postelí jsme to museli ještě tmelit, ať to kudlapes vypadá jak v šestihvězdičkovém alpském hotelu po rekonstrukci. Honza dodělává pravobok strojovny a dnes tam už dal zpět nádrže, hezky stříbrně si tam vymaloval, a aj si to zateplil tou stříbrnou izolací. Je to tam jak v raketoplánu, jenom tam dat ty hejblata a motor. Pepa si zkontroloval elektroinstalaci a pak pomáhal Honzovi se strojovnou do toho raketového dyzajnu. Jirka dnes natíral příďový sklad, taky to ladí do stříbrna, protože v kotevně se usadili španělští vládci elektra. Přemýšlím, jestli tu loď taky nenatřít stříbřenkou, když je tak populární mezi lidmi. Dalibor a Jirka ukořistili flexy a nechcou se jich pustit a brousí stropy a trámy ve střední části. Snad se zastaví v kapitánské a nepůjdou na další lodě.

My s Petrem jsme dovezli uřezané nové dvířka do skříněk a vyzkoušeli jsme na nich nové mořidlo a místní vosk. Věřte mě, že to vypadá famózně. Už se nemůžu dočkat, až to konečně natřeme. Brzdí nás soustavný déšť – loď musí vyschnout.

Taky jsme už konečně mohli zrušit změť prodlužek – slyšte dobře – fungují nám zásuvky v příďové kajutě!

Toť zatím vše a

Hasta luego – už vím jak se to píše

Petr

6.3.2013
Ahoj, takže dnes takto.

Ráno po budíčku první party v 7:00 a snídani, jsme za vydatného deště vyrazili do práce. Po vyložení první skupiny jsem jel pro další část pracantů a přivezl je klasicky v 9 hod. Po rozdělení prací jsem vyrazil shánět 30 nerez pantů a k nim 180 nerez vrutů. V nejlepším železářství v okolí jsem sehnal jen ty panty (zaplaťpánbu za ně – jen asi za 1,8 eura) a objednali jsme kliky – ty kulaté, ale světe div se nerezové a jen za asi 17 euro (u nás chtěli jen za ty pochromované přes 1000kč). S vruty k pantům byl problém, našli jsme šroubárnu kde mají nerez šrouby a matky ale vruty ne. Pak jsme našli nějaký krámek s věcmi na lodě kde byli tři asi století páni a měli tam i nerez vruty pro naše krásné nové dveře. Měli jich přesně 180, brali jsme vše. Po naší žádosti o fakturu nám krasopisem vypsali nějaký formulář a vítězoslavně nám ho orazili obrovským razítkem. O pokladně, nebo platbě kartou asi ještě nikdy neslyšeli.

Po návratu do loděnice jsme zastihli Honzu a Marcela v plné činnosti při opravě dveří. Všechny dveře jsou sešroubované a stažené a taky přihoblované přesně do zárubní. Některé jsou i precizně obroušené, ale asi půlka čeká ne broušení na další lidi. Zítra je kluci osadí na lodi. Budou zcela perfektní.

V kadetské kajutě finišovali s broušením Boris, Ondra a Lucka. Zítra už budeme moci tuto kajutu a přední záchody vyčistit a čekat až vyschne – prší zde. Pak začneme s nátěry a finišováním (dvířka do skříněk, překližky do postelí atd)

V salonu a kuchyni se činili David – brousil velkou flexou boky a Zdeněk s Jardou, kteří brousili trámy a stropy. Myslím, že zítra by to mohli mít také hotovo.

Jirka pořád natírá kotevnu, ale také se už myslím chýlí ke konci. Honza si šolichá strojovnu, dnes tam dával tu izolaci proti ohni a hluku. To je zatím vše, fotky pošlu zítra, nebo v pátek až tam uklidíme.

Čau Petr

Španělská brigáda

27.2.2013
Ahoj gyzde,
je tu fajna velka partyja. Bo nas je moc jezdime fšeci v jednym roveru a davame bacha na cajty. Petra beru mory jak třiska kulu na vozik o štreku. Jak dojedem k lodi, tak čekame na typka co nam otevře dveři do dilny. Tam se převzlikněm a idem rubat na loď. Brusime až se z nas praši. Synci robili dveře na rynku, zbytek rube z flexami na šifu. Po tym co zme to zbrusili až na dřevo tak serem na kryci barvy a navoskujem to, bo to dřevo ma fajnu skuru.

Elekrtrikaři pravili, že tolik cypatych dratu v životě neviděli a že tam daju enym pulku a bude to fachčit eště fajnějc. Bo tu su sami srači dali nam černe druty ať to nedojebem. Věter fuka jak cyp, ale je nam tu dobře, bo tu maju levny chlast. Je tu taky španělsko česky typek ktery chodi z metrem a tvrdi nam, že předek aji z hajzlama bude hotovy do tydňa.

S pozdravem gyzdě zaber

Dodatek: Jinak je hotovo – vybroušeno. Zadní kajuty a koupelny (kromě kapitánské a části jedné pravoboční), střední chodba, přední kadetská a její koupelny (zbývá doladit jemným papírem otázka jednoho dne) a začali jsme brousit stropy a trámy v kuchyni (musí být vybroušeno i se salonem do středy pak tam začnou tahat kabely) Taky je obroušená asi půlka dveří a pak je kluci stáhnou svěrkama, slepí a sešroubují. Pak už se prý nebudou rozjíždět. Taky je vyčištěný příďový sklad a kotevna a tu už Jirka začal natírat. Honza se rozčiluje nad instalacemi vody a odpadu je toho dost rozbitého

Jinak dneska standard v podobě ranního odjezdu v deseti (mám strach z řízení, protože na ten počet už jsou potřeba papíry na autobus). Po koordinaci činnosti jsem odjel pro Věrku, aby si nakoupila neuvěřitelné množství proviantu (zítra je svátek a je zavřeno), to víš, je nás tu jak Číňanů.

Kluci brousili vpředu, vzadu i ve středu lodi, Lucka brousila vpředu detaily. Elektrikáři tahali kabely, šroubovali světýlka a zásuvky. No a kluci dole pokračovali v renovaci dveří – mají jich už půlku. Jirka začal natírat kotevnu a Honza řešil rozvody vody a odpadů.

Dnes jsme našli konečně nádherný vosk na ty mahagonové trámy a je to fakt pecka. Takže barvy máme vyřešeny. Pak to nafotím.

Zítra je fiesta takže asta luego v pátek.

Čau Petr

25.2.2013
Zprávy dne, tentokráte v domorodém jazyce moravsko/slovenského pomezí, či český po litrů slivovice.

Včéra Honza dovézl z letišťa v tej španělskej Malaze 6 ks dobrovolníků a aj jedna děvčica mezi nima byla. Dovézl aj spoustu vercajku a nejaké barvy, Slivovica žádná a víno jakbysmet, Enom nejaké lahváče a po flaši bechera, ruma a ferneta. Tož dali zme si na tykačku.

No a ráno takto:

Abysme ty španěláky moc nepoplašili, odvézl sem do fachy enom staré kusy: Honzu, Jíru a Zdeňka a Věrku s děckama sem vyložíl v krámě, aby nakůpila nejaké dobroty. Potom sem ju vyzvedl aj s hromadů proviantu a zavézl do chalupy, kde sem nabral aj ty ostatní pracanty. Mosel sem to načasovat, abych sa strefil do příjezdu s Petrem, kerý valil z Tarify a měl tam byt nejak kolem půl jedenácté, což aj plus mínus vyšlo. Se španělama to domluvil, nic nehaprovalo, pustili nás fšecky. Salvator tam nebyl, tak aj dělat nás nechali.

Tož povidám, že chlapé čučali jak puci. No ale vletěli zme tam s flexama a už to aj vypadá lepší. Honza s Jardů si stlůkli z palet důle dva ponky. A vletěli s vercajkem na dvérka, šak panty a kliky enem létali a brůsili a opravovali o sto šest. Dyž sem je viděl toš věřím, že do konca týdňa budů aj ve futrách.

Zdenál vletěl zas jak čert s flexů od aégéčka na tú zadní levoboční kajutu a prach létal až do Barcelóny. Ondra s Lucků si užívali dovolenů v příďové kajutě s bruskama od starého lídla a ĺadili kůsky co nešly v rohách flexů vybrůsit. Šak aj ti španěláčtí elektromajstři, co tam létali jak splašení vrabčáci s drátama tam aj zpátky čučali jak puci.

Honza s Jírů byli zalezlí v ďůře po stroji a čistili, brůsili a chystali strojovů komoru pro nový naftový aparát. David sa oháňal tů největší flexů po chodbě a to samé aj Marcel, ale ten měl flexu menší, ale výkonní byli, oba jak parní lokomotiva po generálce, tož aj chodba ze slůpem vepředu (ten klacek co naňho věšíme ty plachty) sů skoro celé obrůšené.

No jak sem to vidél, jak valíjů, tož si zabalte a za chvílu jedeme do tramtárie. Zitra snad aj Petr odstartuje nejaků činosť a bude to zasej veselejší.

Tož to je asi šecko, dajte si na nás po štamprli já du spat, abych to zitra vydržél.

Asta Luego Já – Petr

15.2.2013
Ahoj, dnes jsme se dopoledne stěhovali, samozřejmě proběhla hádka o nádobí a tím pádem jsme asi o něco v talířích přišli, v hrnkách jsme možná získali, takže asi remíza. Proběhlo i přetahování o matrace, ale to jsme ustáli. Jinak docela v pohodě. Tento byt je samozřejmě o dost menší, ale asi je tu tepleji. Těch 7 lidí navíc, co tu má být za 14 dní, bude zajímavých na uložení, no uvidíme – máme velkou terasu a dnes bylo už fakt horko až pro mě nepříjemně.

Dnes malíři dovezli brusné kotouče co jsme si objednali, zítra jim musím dát asi 70 e doufám že dají fakturu, jak slíbili. Dnes jsme toho až tak moc neudělali, dostali jsme se tam až odpoledne. Jinak klasika, já jsem brousil vzadu (teď podlahu), Braňo vpředu, Jirka čistil kotevnu a Honza se šťoural ve strojovně a vyhazoval spoustu haraburdí – hadice izolace kabely atd. Petr dnes nedorazil. Zítra má dorazit elektrikář a Antonio a doufám, že i Petr. Tak snad se dozvíme něco pozitivního. Čau Petr T.

14.2.2013
Ahoj, dnes jsme zase nestíhali nic vyfotit. Jirka se vytáhl a vyčistil ten příďový sklad, vystříkal to savem, a až to vyschne, tak to natře. Musíme mu koupit ten chemický filtr do respirátoru. Taky už začal dělat stejným způsobem kotevnu, a to jsem mu říkal, že to nechám někomu čerstvému – je to fakt práce pro vraha, takže velký obdiv. Ale kotevna bude na dýl. Braňo brousí předek, já zadek a Petr začal podlahy. Honza se trápí s vytahováním nádrží. Honza strojovnu. Čau Petr T.

10.2.2013
Ahoj. Dnes tam byli od motorářů a říkali, že mají motor i převodovku hotovou, ale montovat to tam budou až bude hotový ten trup. Dnes když jsme šli do práce, padali sázky, kolik Španělů bude dělat na lodi. Honza tipoval 3, já 2, ale Španělé překvapili a byli tam 4. Dokonce přidělali další dvě prkna, to víš odpoledne už začíná víkend. My jsme dnes zase brousili a odstraňovali písek a bahno. Jirka začal demontovat kapitánskou kajutu a různě mezi překližkama a skříňkama nahrabal pár kýblů písku. To stejné, když Honza oddělal pár palubek mezi kuchyní a kajutou. Braňo oddělával lamináty z koupelen a ještě demontoval záchod naproti kuchyně. Já jsem brousil zadní kajutu a zařízení kajuty. Už je jedna celá včetně stropu – ještě přebrousit jemnějším papírem a bude jak nová. Honza už začal brousit tu tvoji kajutu. Příští týden bychom mohli mít zadek hotový – vybroušený. Chce to jen další lidi a možná už i holky, které by se hrály s detaily. Petr T.

7.2.2013
Ahoj, dnes jsme pro změnu zase brousili a demontovali koupelny. Už chybí jen ta dole naproti kuchyně a v kapitánské. Jedna kajuta je skoro hotová, bohužel jsme měli jen jednu flexu, tak je potřeba ještě něco dobrousit. Postupně se přesouvám do té druhé zadní kajuty. Dnes, jak jsme došli do práce, pustil se do nás ten malý Španěl, že nemáme nic bourat, aniž bychom mu řekli, co chceme dělat. Lekl se té velké hromady trosek na palubě. Jejich tempem by to bylo na 14 dní práce a my jsme mu to tam vytvořili za půl dne, kdy tam nebyl. Ale posun je, že byl vevnitř a my jsme mu ukazovali, co všechno půjde pryč a až na drobnosti nebyl proti – takže je snad konečně jasné, že se do toho můžeme pustit a nikdo nás nevyhodí.

Oni dnes přidělali dvě prkna do obšívky a jedno mají nachystané. Taky brusiči už jsou za půlkou jedné strany – shodli jsme se, že co oni brousí ve dvou týden, měli bychom v jednou člověku za dva až tři dny. Holt to jejich tempo je šílené, ale prý dělají co můžou, vždyť to přece vidíme.

Teď jsme byli v Leroy Merlin pro vysavač a flexu – vysavač tam byl v akci, flexy se mi vůbec cenově nezdály, tak jsme vzali jednu za 10 euro a uvidíme jestli chvilku vydrží. Jinak jsme ještě vzali ty filtry na dýchání a brýle s těsněním a další helmy pro lidi co přijedou. Petr T.

Posílám pár fotek

5.2.2013
Teď jsem mluvil hodinu se Španělskem. Denně se něco děje, ikdyz kluci relativně popisují to samé. Honza vyřešil nové odvětrání strojovny a z nepoužívaného záchodu v kapitánské jídelně se pomalu dělá skříň na kostýmy. Pepa Dvorský.

4.2.2013
Dnes jsme bourali zadní koupelny (trvá to dýl, hlavně odstranění těch skelných rohoží pod obklady), Honza předělával ty bilge pumpy, některé otvory zaslepil, jiné tam dal a pak se pustil do demontáže kuchyně. Já jsem celý den brousil tu zadní kajutu a ještě to chce jeden den minimálně. Zítra musím dělat něco jiného, je to záhul na oči i plíce. Možná by to chtělo nějaké jiné brýle. Máme klasické pracovní, ale ten prach tam stejně letí a hlavně se strašně mlží když se dýchá s rouškou. Nemáte nějaký tip na těsnější brýle? Petr T.

3.2.2013
Dnes Honza začal s předěláváním bilge pump na jiné místa, kluci bourali koupelny – přední už jsou skoro komplet- zadní zatím jen příprava. Já jsem začal renovovat tu levoboční zadní kajutu. Jinak je ještě komplet natřený vrátek jeden základ 2x vrchní černá.Dnes jsme byli s Honzou a Petrem nakupovat nářadí s a ochranné prostředky do nějakého obchodu, kde nám budou na registraci načítat nákupy a pak dávat slevy (má to tam prý být levné). Petr T.

31.1.02013
Dnes jsme vysekali většinu dlaždic z obou předních koupelen – kompletní změnou projdou totiž i všechny koupelny. Dále jsme natřeli jsme vrchní barvou kotevní vrátek. Španělé mají obroušenou velkou část lodě a dokonce už i natírají zakladovkou. Fotky udělám zítra. Petr T.

Reklamy
komentářů 10

10 thoughts on “LA GRACE NEWS

 1. Pingback: La Grace: A už se brouší, čístí, šůruje | KRÁSA JACHTINGU

 2. Zdeňka Borovská

  Jste všichni úžasní,moc Vám fandím a přeji ať ta Vaše kráska je už zase v plné parádě,jsem stará bába,kdybych měla tak o 30let míň,hned bych šla pracovat s Váma,tak přeji alespoň ať Vám ten elán a nadšení vydrží až do zdárného konce a “ Kráska“ se bude zase houpat na vodě. Z.B.

 3. ivana stepankova

  Tak jsem dnes nahodou na str. Cesi a Slovaci ve Spanelsku narazila na „Krasu Jachtingu“ a dozvedela se tak o situaci kolem „La Grace“, vedet to driv, mohli jsme nejak pomoct – zijeme sice na Costa Brava (v Empuriabrava – nejvetsim pristavu pro jachty na svete), muj muz jachtari uz 35 let a skoro tak dlouho pracuje s lodma, takze kolem oprav vi vsechno (syn uz taky), vypada to ale, ze uz jste ve finale. Takze snad kdybyste potrebovali zkonzultovat faktury (aby vas nenatahli), nebo neco ohledne materialu (nase jachta ma taky spoustu dreva tak vime co je nej)… Drzim palce a do budoucna dobry vitr! Ivana

 4. Dana Pů.

  Gratuluju všem k úspěšnému završení úsilí na Vaší La Grace! Dnes jsem náhodou při návštěvě knihovny v HK shlédla krásné fotografie pana KOCOUrka. Kouknu na vaše webové stránky a čtu tak pozitivní informace. Skvělé!!!Pozdrav posílám hlavně malému pirátovi Filipovi D. A jen pro něj: „Užívej a občas si taky počítej! Krásné léto!!!“

 5. Na lodi se vcera podarila rozchodit amaterska vysilacka, rozcodil to Bobes OK1LW, Pepa Dvorsky ma OK1LG, tak budou dostupni po radiu na 14320 kHz, nejspis po ranu na krouzku OK stanic, kde se ocekavaji stanice nasich lidi po celem svete. Zacina to ted v lete v 0630 naseho casu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: