Piráti z Karibiku útočí. Bohužel opravdu.

Pirate-attacksRomantický a vynikající film Piráti z Karibiku se zasloužil o velký návrat romantických hrdinů, co vládli svým lodím, pistolím, šavlím a kráskám. Bohužel, realita je zcela jiná a pro mnohé z nás mírumilovný (aspoň v představách) Karibik dostává zlověstné obrysy.

Komodor John Franklin vydal výstrahu pro všechny lodi plující mezi Trinidadem a Tobagem. Za uplynulých deset dní došlo ke dvěma incidentům. V obou případech se k plachetnici rychle přiblížila piroga o délce asi 20 stop s šestičlennou posádkou vyzbrojenou útočnými puškami (předpokládá se, že jde o Venezuelany). Pirátská piroga byla v obou případech vybavena přívěsným motorem kolem 150 HP se velkými zásobami paliva. Útok probíhal pokaždé stejně – piráti přirazili k plachetnici a pod hrozbou použití zbraní si vynutili vstup na palubu. Pak sebrali vše, co jen bylo trochu cenné. Finanční hotovost, pasy, lodní doklady, mobilní telefony, hodinky, počítače, další elektroniku a oblečení. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani ke ztrátám na životech.

Yacht Service Sdružení Trinidad a Tobago (YSATT) společně s tamními autoritami Trinidadu a Tobaga, intenzivně jednají o tom, jak situaci řešit. Rozhodně je důležité mít se v těchto vodách na pozoru (jako by to pomohlo, že pozn.red.) a přeplavby plánovat v koordinace s pobřežní stráží; neškodí také sledovat informace na VHF kanálech a SSB Netu.

Zpracováno podle http://yachtboatnews.com/

Reklamy
Categories: INFORMAČNÍ SERVIS | Napsat komentář

Navigace příspěvku

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: