Freelord: Rychlé zprávy III

NY_2 - 1Z New Yorku, vlastně momentánlě z New Jersey z Liberty mariny se opět hlásí posádka Freelordu. Dnes je 26.5. a končí naše návštěva Big Apple. Zítra vyplouváme zase dál, po East river, z pod brooklynského mostu k Long Islandu a dál směr Boston.

Za pět dní, co jsme tu stáli, jsme stihli hodně. Možná ne zrovna z jachtařského hlediska, ale z turistického určitě. Zvládli jsme návštěvu letadlové lodě Intrepit, lodě která se zúčastnila tažení v tichomoří, dále ponorky Nautilus, první ponorky s jadernou střelou na palubě…

Navštívili jsme také newyorské přírodovědné muzeum (jak už jsem psal minule), které je obrovské a musím přiznat, že v planetáriu se nám povedlo usnout. Samozřejmě jsme si prohlédli New York z výšky z Empire State Building a pilně jsme se projeli i metrem – což je zážitek sám o sobě. Byli jsme v Chinatownu, Coreatownu, samozřejmě na Time Square a to jak ve dne, tak v noci. Dokázali jsme se ztratit v Central Parku, najít u Lincolnova muzea, naučit se chodit na červenou, jako správní newyorčané a ráno si dávat kafe latte na Riverside. A taky jsme skoro prochodili boty po Broadway, hladoví i sytí, sem a tam.

Náš plánovaný přesun dovnitř mariny k molu skončil dvakrát na mělčině a tak jsme se pokorně vrátili zase na bóji a  pendlovali na dingině pilně tam a sem – přeci jen synchronizovat pět lidí byl logistický problém. Navíc plavba do maríny byla dlouhá přes 600 metrů a za tříuzlového proudu a vln byla často dobrodružná a morká. Zejména pak v noci. Bylo to poprvé, co jsem viděl sílu slapového proudu na řece a musím říct, že kdyby někdo večer do Hudsonu spadnul, měl by malou šanci na záchranu.

Nicméně k veselejším věcem – zlatým hřebem pobytu byla návštěva muzikálu v divadle na Broadway – Mamma Mia. Ze čtvrté řady jsme měly fantastický výhled a fantastický poslech. Závěrečné standing ovation stály za to – přeci jen publikum v New Yorku je živější než u nás (můžu to porovnat, byli jsme se Skipřenkou i na pražské premiéře). Prostě bomba! 🙂

No ale návštěva New Yorku končí, zítra s přílivem vyplouváme dál po East River směrem do Bostonu, kde by měla naše etapa končit.

Jarda Foršt, člen posádky lodi Freelord

Reklamy
Categories: Atlantik, INFORMAČNÍ SERVIS | komentáře 2

Navigace příspěvku

2 thoughts on “Freelord: Rychlé zprávy III

  1. Pingback: Freelord: Rychlé zprávy IV | KRÁSA JACHTINGU

  2. Pingback: Freelord: Rychlé zprávy IV | Krása jachtingu News

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: