PAM udeřila

PAM_TITULHurikán s nepatřičně něžným jménem Pamela, udeřil. V minulých hodinách se převalil přes vanuatské ostrovy a zanechal za sebou zkázu. Meteorologickou stanicí na Fiji je hodnocen v kategorii 5, což je kategorie nejvyšší (kategorie 6 existuje, ale žádný hurikán ji zatím neobdržel) a znamená vítr větší jak 250 km/h (více jak 136 uzlů) a tlak vzduchu menší než 920 mbar. Hurikán kategorie 5 ničí střechy, boří zdi a zcela devastuje krajinu.

Podle nepotvrzených zpráv jsou oběti na životech. V současné době PAM minula vanuatské ostrovy a projekce její trasy ukazuje, že by mohla zítra zasáhnout severní část Nového Zélandu. Na Novém Zélandu je Martin Doleček a Ondřej Kotáb. Snažíme se být ve spojení a přinést další informace.

Aktualizace v 9:00 SEČ: Podle agentury Reuters bylo potvrzeno nejméně osm mrtvých a dvacet zraněných. Přímo z Port Vila to telefonoval ředitel organizace Save the Childern’s Tom Skirrow, který získal informace od místní National Disaster Management Office a také z nemocnice a záchranné služby. (pozn. ed. vypadá to, že počet oběti bude daleko vyšší, ne mnoha místech nefunguje spojení ani elektřina).

Aktulizace v 11:00 SEČ
Přes FB jsme ve spojení s Martinem Dolečkem a Ondrou Kotábem. Oba jsou v marině Opua, vyvázaní bokem za vlnolamem, jejich lodě jsou prakticky vedle sebe. Vítr v Opuy mírně zesiluje, PAM má dorazit za dvanáct hodin. Oba jachtaři, připraveni čelit silnému jihovýchodnímu větru, spoléhají i na okolní kopce, které mohou představovat částečné krytí. Držíme palce!

Fotografie a video z Vanuatu (zdroj fotografií UNICEF Australi a 9News)


Projekce PAM pro zítřejší poledne podle WINDYTY.

PAM_windyty_zitra_12

Reklamy
Categories: INFORMAČNÍ SERVIS | Vlastnosti: , , , | Napsat komentář

Navigace příspěvku

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: