Rychlá zpráva z La Grace #1

la_grace_logoLa Grace vyplula na jih, bohužel ne však zcela podle plánu, který jsme zveřejnili na konci minulého roku. Ale od začátku. Těsně před Štědrým dnem dorazila posádka v čele s kapitánem do kotviště na Elbě v pořádku (vyjma trablí s vlekem za autem, kdy se povedlo z kola udělat rojúhelník) a podle plánu nabrala před Štědrým dnem v Piombinu kadety. Z nejasných příčin, pravděpodobně vinou nesouososti motoru a hřídele, však došlo ke zlomení hřídele, tedy k poruše životně důležité součástky.

Za pomoci Zodiaku s přívěsným motorem a lodě Sun Celebrity (kpt. Jirka Bláha) byla La Grace odtažena zpátky do Portoferraia na Elbě, kde posádka místo plachtění hřídel i s lodním šroubem vyjmula a připravila k transportu do Čech. I tak byl Štědrý večer na lodi nezapomenutelný a všichni si jej pochvalovali. Honza (strojník) potom naložil zlomenou hřídel na vozík za auto a vyrazil do Čech.

Štědrý večer na La Grace.

Štědrý večer na La Grace.

Druhý turnus kadetů dorazil z větší části, i když už bylo jasné, že na jih se nepopluje. Více jak polovina lidí se ale řekla, že Silvestr bude fajn i na Elbě, přehodnotila plány a dorazila na palubu. Zároveň se Pepovi podařila věc skoro neuvěřitelná – zajistit výrobu nové hřídele v Ostravě ještě mezi svátky. Byla velká naděje, že na Silvestra by mohla být nová hřídel zase na palubě.

Nová hřídel v továrně v Ostravě.

Nová hřídel v továrně v Ostravě.

Než se však tak stalo, krátila si posádka čas prací na palubě, lezením v lanoví a výlety po Elbě. Počasí bylo fajn a Elba se blýskla velice příjemným klimatem, který našinec, zvyklý na plískanice a zimu, ocenil. Lukáš současně pilně piloval své schopnosti pilota quadroptéry s kamerou, aby natočil La Grace, až vypluje, ze vzduchu.

Posádka v lanoví

Posádka v lanoví

Na Silvestra dopoledne byl Honza i s hřídelí na vozíku hodinu cesty do Pimobina. Čtyři stateční muži se nalodili na gumový člunek a postavili se čelem k patnácti mílím otevřeného moře, které dělí Elbu a Piombino na italské pevnině. Na pevnině nalodili Honzu, hřídel, lodní šroub a vypluli vlnami zpátky. Ještě ten den se do tmy povedlo připravit vše tak, aby bylo možné hřídel namontovat první den nového roku. Pak vypukly oslavy, zněly salvy z děl nejen v pevnosti, ale i na La Grace, a Portoferraio osvítil velkolepý ohňostroj.

V dobré náladě s hřídelem a šroubem zpět z pevniny na Elbu.

V dobré náladě s hřídelem a šroubem zpět z pevniny na Elbu.

Novoroční ohňostroj.

Novoroční ohňostroj.

Přípitek s kapitánem.

Přípitek s kapitánem.

První den nového roku 2014 se povedlo hřídel překvapivě hladce namontovat zpátky, vrátit na místo kormidlo a lodní šroub opět začal bičovat vodu za zádí. Celý další den zabralo sosení hřídele a motoru a 3.ledna mohla Půvabná vyplout na zkušební plavbu.

Montáž hřídele a kormidla.

Montáž hřídele a kormidla.

Ale to už bez části posádky, která se vracela zpět do Čech. Další den, v sobotu, se nalodila další parta a La Grace poté, co v přístavu přečkala bouři, konečně mohla vyrazit na jih, jak si předsevzala.

La Grace na novoroční zkušební plavbě.

La Grace na novoroční zkušební plavbě.

Z celé akce montáže hřídele a kormidla připravujeme videoreportáž. Coming soon 🙂

Foto Jarda Foršt, Pepa Dvorský a Facebook La Grace.

Reklamy
Categories: La Grace, Lodní deník La Grace | Vlastnosti: , , , , | 1 komentář

Navigace příspěvku

One thought on “Rychlá zpráva z La Grace #1

  1. Pingback: La Grace: Silvestr u zlomené hřídele | KRÁSA JACHTINGU

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: